Güncel Rusça Dersler - Rusyam.com

8 Temmuz 2012 Pazar

Erişimi Engelli Vkontakte.ru Adresine En Basit Giriş Yöntemi

Erişimi Engelli vkontakte.ru Adresine En Basit Giriş YöntemiYakın bir zaman önce Türkiye’ye belirli bir süreliğine giriş yaptım. Rusya’da bulunduğum zaman içerisinde gündeme gelen vk.com (Вконтакте - Vkontakte) adresinin Türkiye’de yasak olduğu haberini Türkiye'ye geldiğimde bizzat yaşadım ve hemen vk.com adresine normal bir şekilde girebileceğim yollar aradım. Bulduğum en basit yöntemi ise sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yapılacak işlem konunun başlığındaki gibi çok basit.

Öncelikle bilgisayarımızdan Başlat / Denetim Masası / Ağ ve İnternet / Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle sekmelerini seçiyoruz. Sonrasında ise önümüze gelen ekranda görünen ağ bağlantımıza tıklıyoruz.

Şuanda görmüş olduğunuz görsel, uygulamanız gereken adımları göstermekte. Görüldüğü gibi 'Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:' işaretlenerek uygun olan yerlere rakamlar (8.8.8.8 ve altta 8.8.4.4) olarak girilmiş durumda. Bu ayarlamalarını eksiksiz yaptığınız takdirde bundan sonra çok rahat bir şekilde vk.com adresine giriş yapabileceksiniz. 


Ayrıca bir not daha düşmek istiyorum. Bilgisayardan değilde mobile olarak bağlanmak isteyen arkadaşlar Wi-Fi bağlantısıyla giriş yapamıyorlar. Bunun çözümü ise Vkontakte uygulamasına telefondan Wi-Fi olarak değilde 3G olarak olarak bağlanmak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder